VPP24-210
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VPP24-210
  • 1
Mfr.Part # : VPP24-210
Manufacturer : Triad Magnetics
Description : PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
Stock : 3230
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 420mA, Series 210mA
Height - Seated (Max) : 34.93mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 5VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 41.28mm L x 33.32mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 4000Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 12V, Series 24V