CDBA3100-HF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CDBA3100-HF
Mfr.Part # : CDBA3100-HF
Manufacturer : Comchip Technology
Description : DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AC
Stock : 305482
Product Category : Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F : 250pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) : 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500 µA @ 100 V
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -50°C ~ 150°C
Package / Case : DO-214AC, SMA
Product Status : Active
Speed : Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 810 mV @ 3 A