CBC3225T100KR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CBC3225T100KR
Mfr.Part # : CBC3225T100KR
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Description : FIXED IND 10UH 900MA 172.9 MOHM
Stock : 309331
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 900mA
Current Rating (Amps) : 900 mA
DC Resistance (DCR) : 172.9mOhm Max
Frequency - Self Resonant : 23MHz
Inductance : 10 µH
Inductance Frequency - Test : 100 kHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : 1210 (3225 Metric)
Product Status : Active
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 1210 (3225 Metric)
Tolerance : ±10%