LD03-23B15R2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LD03-23B15R2
Mfr.Part # : LD03-23B15R2
Manufacturer : Mornsun
Description : AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock : 307
Product Category : AC DC Converters
Applications : Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency : CB, CE, cURus
Current - Output (Max) : 200mA
Efficiency : 79%
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case : 5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) : 3 W
Product Status : Active
Type : Enclosed
Voltage - Input : 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 : 15V